Pondelok 22. 10. 2018

Školský rok:

• Stolnotenisový turnaj

V Kubrej sme sa zúčastnili 3.10. stolnotenisového turnaja, kde sa zúčastnilo 15 škôl v 4 členných družstvách chlapcov a 4 členných družstvách dievčat. My sme sa zúčastnili len chlapčenského turnaja, kde sme nepostúpili zo 4 člennej skupiny do štvrťfinále. Zúčastnili sa Matej Motola, Simon Strnad, Simon Neuhaus a Patrik Vittek.

• Futsale v Hornej Súči

11.10. sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale v Hornej Súči, kde sa zúčastnili okrem nás ZŠ Trencin - Dlhé Hony a ZŠ Horná Súča. Naša škola sa po výhre 3:2 so školou Trencin Dlhé Hony a prehre 13:0 s Hornou Súčou umiestnili na 2. mieste. Do ďalšieho kolá však postupovalo len 1. mužstvo, ktorým boli domáci. Zúčastnili sa: Richard Amrich, Jakub Švančárek, Jakub Šumichrast, Jozef Bartek, Samuel Belka a Tomáš Prchlik.

• Posviacka školskej kaplnky

Jn 2,16: ...Nerobte z domu môjho otca tržnicu.

Každý dom má svoju výnimočnú miestnosť, miestnosť stretania, vzájomnosti. Touto miestnosťou v našej škole je naša kaplnka. Môžeme tu pookriať, zúčastniť sa svätej omše či len zotrvať v tichej modlitbe pred bohostánkom.

Dnes sme slávili šieste výročie jej posviacky. Uvedomujeme si, aký poklad ukrýva a akým privilégiom je pre každého z nás mať Ježiša v bohostánku vždy prítomného, čakajúceho?

Nedajme sa prosiť. Nachádzajme si čas prísť.

• Putovný pohár sv. Michala

Putovný pohár sv. Michala je mnohoročnou športovou tradíciou našej školy. Turnaj vo futbale a vybíjanej pre žiakov našej i okolitých škôl sa uskutočnil i tento rok v blízkosti sviatku nášho patróna sv. Michala - 28. septembra 2018. Turnaja sa zúčastnilo päť základných škôl - ZŠ sv. Andreja-Svorada Trenčín-ZŠ sv. Michala Nemšová-ZŠ J. Palu Nemšová-Zš sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom a ZŠ Horné Sŕnie.

V športovom zápolení sa darilo školám takto:

Futbal:

1. miesto - ZŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom

• Športová akadémia Mateja Tótha

Milí rodičia, ako sme avizovali na RZ, chceli by sme sa sa zapojili do O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, v ktorej môžu Vaše detičky získať zdarma na 5 mesiacov O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha, získať športovú sadu a mliečny program na týždeň od spoločnosti Levmilk. Preto Vás touto cestou žiadame, ak kupujete smotanový dezert BABIČKA MILÁČIK 80g+10= grátis, o zbieranie nálepiek SÚŤAŽ. Nálepky prosíme odovzdať p. uč. v MŠ. Bližšie info na www.levmilk.sk.

ĎAKUJEME

• Stroj na jednotky

Stroj na jednotky je program špeciálne vyvinutý pre domáce zážitkové učenie sa žiakov 1.-9. ročníka základných škôl. Motivuje deti pravidelne si precvičovať učivo zo slovenčiny, matematiky a anglického jazyka zábavnou formou. Garantuje zlepšenie tvorivej schopnosti, predstavivosti, vedomostí, prospechu v škole i objavenie talentu.

www.strojnajednotky.sk

• Cezpoľný beh

Naši žiaci sa vo štvrtok 20. septembra 2018 zúčastnili cezpoľného behu na trenčianskom Ostrove. Počasie prialo pekným výkonom, a hoci sme nezískali významné ocenenie, bolo užitočné stretnúť sa s inými súťažiacimi a porovnať si sily. Ďakujeme našim bežcom!

• Tanečný kurz

Tanec je výborný pre udržanie zdravia, zníženie stresu, pre zvýšenie pohybovej kultúry a sebavedomia, pre oddych, relax, zábavu i potešenie.

Milí dospelí, chcete vdýchnuť trochu elegancie do svojho vzťahu? Čo tak sa zúčastniť tanečného kurzu vedeného skúsenými lektormi, manželmi Žižkovcami? Ste srdečne pozvaní – od 21.9.2018 už tancujeme v priestoroch našej školy.

Prihlasovanie a informácie: +421907171889, skola.nemsova@nrb.sk, fcb Katolícka spojená škola Nemšová

Prihlášky uzatvárame dňa 14.9.2018

• Oznam ŠKD

Spojená katolícka škola Nemšová Vás pozýva na zápis žiakov do Školského klubu detí(ŠKD) v priestoroch školy dňa 3.9.2018 od 7.30hod do 9.00hod a od 10.00hod do 12.00hod.
    ŠKD bude otvorený od 4.9.2018 ráno od 6.30hod do 7.45hod a poobede od 11.30hod do 16.15hod.
    Zároveň Vám škola ponúka možnosť prihlásiť svoje dieťa do Centra voľného času a vybrať si z ponuky krúžkov.

Ponuka krúžkov pre šk. rok 2018 - 19

• Letný pobytový tábor, Nízke Tatry, Bystrá 9.7. -14.7.2018

Tak sme sa šťastne vrátili:), zdraví, opálení a plní zážitkov. Spoznali sme krásne zákutia nášho nádherného Slovenska, a ubehlo nám to vééééľmi rýchlo. Pri výstupe na Ďumbier a Chopok sme prekonali sami seba, a vrcholová skupina prešla celým centrálnym hrebeňom Nízkych Tatier. Prežili sme tropickú búrku na Čiernom Balogu vo Vydrove, kam nás odviezla Čiernohronská železnička a kde sme videli lesnícky skanzen a zdolali sme náučný lesnícky chodník. Vystúpili sme na utešenú Ďedečkovu chatu cestou dole sme zvládli letný "zjazd" po lyžiarskej zjazdovke v Mýte pod Ďumbierom s nádhernými výhľadmi na Nízke Tatry. V Bystrianskej jaskyni sme sa nadýchali liečivého čerstvého vzduchu a dozvedeli sme sa veľa nových zaujímavých
    speleologických informácií. Na Táľoch sme zvládli nástrahy Tarzánie a počasia:) a z výletov sme sa vždy šťastne vrátili do nášho útulného penziónu Grand na Bystrej, kde nám chutilo a bolo nám fajn.
    Ďakujeme, že ste na nás mysleli:)
    Ďalšie foto z tábora sú vložené ako fotoalbum na fcb stránke školy: foto fcb

• Telefónne čísla do MŠ:

Odhlasovanie z MŠ v čase:
    od 6:00 hod – do 10:00 hod alebo od 12:00 hod – do 14:00 hod

Konzultačné hodiny po telefonickom dohovore s pani učiteľkami na
    uvedených telefónnych číslach.

V prípade potreby nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese:
    e-mail: ms.sv.gabriela@gmail.com