Navigácia

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Piatok 17. 8. 2018

Fotogaléria

Školský rok:

Novinky

 • Prevádzka MŠ sv. Gabriela v čase letných prázdnin:

  od 09. 07. - do 10. 08. 2018 otvorené,

  od 13. 08. - do 31. 08. 2018 zatvorené.

 • Letný pobytový tábor, Nízke Tatry, Bystrá 9.7. -14.7.2018

  Tak sme sa šťastne vrátili:), zdraví, opálení a plní zážitkov. Spoznali sme krásne zákutia nášho nádherného Slovenska, a ubehlo nám to vééééľmi rýchlo. Pri výstupe na Ďumbier a Chopok sme prekonali sami seba, a vrcholová skupina prešla celým centrálnym hrebeňom Nízkych Tatier. Prežili sme tropickú búrku na Čiernom Balogu vo Vydrove, kam nás odviezla Čiernohronská železnička a kde sme videli lesnícky skanzen a zdolali sme náučný lesnícky chodník. Vystúpili sme na utešenú Ďedečkovu chatu cestou dole sme zvládli letný "zjazd" po lyžiarskej zjazdovke v Mýte pod Ďumbierom s nádhernými výhľadmi na Nízke Tatry. V Bystrianskej jaskyni sme sa nadýchali liečivého čerstvého vzduchu a dozvedeli sme sa veľa nových zaujímavých
  speleologických informácií. Na Táľoch sme zvládli nástrahy Tarzánie a počasia:) a z výletov sme sa vždy šťastne vrátili do nášho útulného penziónu Grand na Bystrej, kde nám chutilo a bolo nám fajn.
  Ďakujeme, že ste na nás mysleli:)
  Ďalšie foto z tábora sú vložené ako fotoalbum na fcb stránke školy: foto fcb

 • LETNÝ PRÍMESTSKÝ TÁBOR

  Centrum voľného času ako súčasť Katolíckej spojenej školy, organizuje letný prímestský tábor pre deti Základnej školy sv. Michala Nemšová.

  Termín: od 16. 07. 2018 do 20. 07. 2018 (Po-Pi )

  Program jednotlivých dní:

  16. 07. - Vršatecké podhradie – hrad, Červenokamenské Bradlo

  17. 07. - Antostál – športové hry a opekačka

  18. 07. - Bohunice - kaštieľ , tvorivé dielne vo veľkej telocvični

  19. 07. - Gazdovstvo Uhliská exkurzia, koníky, rozhľadňa

  20. 07. - Hry a súťaže na školskom ihrisku a v telocvični

 • LETNÝ TÁBOR TATRANČEK

  Centrum voľného času ako súčasť Katolíckej spojenej školy Nemšová, pripravilo v tomto školskom roku 2017/2018 letný tábor pre deti v horskom penzióne Grand Bystrá.

  Program tábora: prechádzky prírodou, turistika, kúpanie sa, návšteva Bystrianskej jaskyne, Čiernohorskej železnice, Tarzánia, opekačka, diskotéka, športové hry, súťaže a iné aktivity.

  Cena tábora: 150eur - zahŕňa prepravu autobusom, 5x ubytovanie, 5x denne strava a výlety do okolia podľa programu tábora.

  Termín konania tábora: od 09. 07. – do 14. 07. 2018 /pondelok - sobota

 • Dobrodružstvá siedmakov vo hvezdárni

  Poslednou krúžkovou akciou bolo celonočné pozorovanie oblohy vo hvezdárni v Partizánskom. Už tradične si vyberáme miesta, na ktoré môžeme cestovať vlakom, ale tento smer nemáme prebádaný. Doma si každý nabalili spacák a zásoby potravín a spoločne sme vyrazili za dobrodružstvom. Hvezdáreň bolo vidno už z vlaku, po príchode sme sa ubytovali v chatkách tzv. hviezdnom mestečku Orion. Popoludnie sme strávili súťažením, podvečer nás zamestnanec hvezdárne zasvätil do tajov vesmíru a odpovedal na všetky naše zvedavé otázky.
  Večer sa opekalo a zase trošku súťažilo, neskôr sme sledovali 3D film. O polnoci sme boli v kupole hvezdárne, žiaľ, cez otvor v nej presvitala zamračená obloha, vidieť bolo iba jedinú hviezdu. Pozorovanie sme si vynahradili ráno a cez ďalekohľad a filtre sme mohli pozorovať Slnko. Nevyspatí, ale plní veselých zážitkov sme si vo vlaku podriemkali a tešili sa na mamin obed.
  I. Strašková, J. Domsová

 • Škola v prírode

  Kto: žiaci 3.A a 3. B

  Kedy: 11.6. – 15. 6. 2018

  Kde: Škola v prírode Stará Myjava

  Čo: prežili „fantastický“ týždeň vo FANTÁZII

  Okrem učenia sme jazdili na koníkoch,a na štvorkolkách, chytali ryby, zdolávali lezeckú stenu, strieľali z luku, skákali na trampolínach, tancovali v tanečnej škole, tvorili v tvorivých dielňach... ... a to všetko v prostredí krásnej myjavskej prírody.

  Domov sme sa vracali plní zážitkov a hlavne hrdí na to, že sme zvládli týždeň bez rodičov a niektorí ak bez počítača a mobilného telefónu.

 • Daj si čas

  14. jún 2018 bude nezabudnuteľný pre piatakov našej školy. Triedy 5.A a 5.B so svojimi triednymi učiteľkami odcestovali do Bratislavy. Aký bol účel ich cesty? Zúčastniť sa nakrúcania súťažno-zábavnej relácie Daj si čas, ktorú vysiela RTVS v dopoludňajších sobotňajších hodinách. Náš modrý tím v zložení: kapitán Ondrej Mihál, Vaneska Rajníčková, Patrik Navrátil a Lenka Štefaničáková nesklamal a s prehľadom a ľahkosťou vyhral nad červeným tímom ZŠ z Lučenca. Témou súťaže bol o mesto Levice. Súťažilo sa nielen vo vedomostných kolách, kde sme zvíťazili, ale naši súťažiaci ukázali aj silu v oblastiach zameraných na zručnosti a pohybové zdatnosti. Piataci vyhrali za veľkej podpory divákov – svojich spolužiakov. Domov sme si okrem úžasných zážitkov z televízie odniesli aj finančnú odmenu 200 eur, ktorá bude použitá na vzdelávacie aktivity. Naše súťažné družstvo si zaslúži veľkú pochvalu za reprezentáciu školy.

 • Minulý víkend (8.6 – 10.6.) sa uskutočnila v Krupine celoštátna súťaž Liečivé rastliny a naša škola bola pri tom! Natálka Miškechová zo 6.A sa prebojovala dvomi postupovými kolami a zo 143 súťažiacich skončila na 3. mieste. Tým si zabezpečila postup medzi top 20 súťažiacich do celoštátneho kola. Tu okrem súťaženia – teoretického testu, praktického poznávania rastlín a čajov boli pre deti pripravené aj tvorivé dielne: quilling, výroba modrotlače a exkurzia do okolia ako odmena za ich snahu učiť sa niečo nové.
  I. Strašková

 • Na Orave dobre, na Orave zdravo...

  4. júna 2018 sa piataci a niektorí šiestaci vybrali na Oravu. Možno aj preto, aby zistili, či platí to známe Na Orave dobre, na Orave zdravo...Prvou zastávkou na Oravskej ceste na zážitkami bol Oravský hrad. Chodníčkami Bielej panej, ktorá vraj na hrade nestraší, ale chráni návštevníkov, sme prechádzali nádvoriami, komnatami, schodišťami.... Veľkolepý Oravský hrad sa všetkým páčil.

  Nasledovala okružná plavba loďou na Slanický ostrov umenia. Oravská priehrada nám pripomínala malé more. Na ostrove sme navštívili kostolík s umeleckými plastikami, prešli históriou zatopených dedín a vyfotografovali sa pri soche rodáka - Antona Bernoláka. Výlet sme zavŕšili v žilinskom nákupnom centre. A takto obohatení o zaujímavé zážitky sme skonštatovali, že naozaj Na Orave dobre.... Orava, Orava, niekedy nabudúce dovidenia!

 • Balneologické múzeum

  6. júna sa siedmaci vybrali na výlet do Piešťan. Po návšteve Balneologického múzea a prehliadke mesta obdivovali Piešťany na vyhliadkovej plavbe loďou po jazere Sĺňava. Na spiatočnej ceste sme síce zmokli, ale aj tak boli zážitky super.

 • Opekačka

  Dňa 19.6.2018 (utorok) ŠKD organizuje koncoročnú opekačku pre deti ŠKD, ale aj ostatné deti a rodinných príslušníkov pri jazere v Ľuborči. Odchod zo školy bude o 13.30hod, príchod do školy o 17.00hod.

  Zoberte si so sebou niečo na opekanie (špekačku, slaninku) a dobrú náladu. Chlebík, horčicu a kečup zabezpečíme. V prípade nepriaznivého počasia sa opekačka prekladá. Tešíme sa na Vás!

  Vychovávateľky zo ŠKD

 • Dobrodružstvá siedmakov v Mikuláši

  V stredu 30.5. sme podnikli celodenný výlet vlakom do Litovského Mikuláša. Prvý cieľ našej cesty bolo Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Dozvedeli sme sa množstvo informácií o vzniku Zeme, o rastlinách a živočíchoch. Múzeum je interaktívne, zaujali nás zvuky zvierat, medvedí brloh, do ktorého sme mohli vliezť, záhrada...ani sme nevnímali, ako rýchlo plynie čas. Zásoby jedla a hlavne vody sme boli doplniť v neďalekom Stop Shope, našli sa aj „nakupovači“ módneho tovaru. Najviac sme sa tešili na ďalší program – návštevu ZOO Kontakt. Bolo už popoludní a zvieratká boli trošku unavené a zmorené predchádzajúcimi návštevníkmi, ale aj tak nám venovali dosť pozornosti. Mohli sme pohladkať kenguru, pštrosa, lamu, zebru, zajačiky, papagáje, levíčatá – tých sme sa aj trošku báli. Pracovníci ZOO nám porozprávali rôzne zaujímavosti o zvieratách a zodpovedali na všetky naše zvedavé otázky. Keď sme sa usadli na lavičky, prišli za nami ovečky, ťava... V ZOO sme strávili 2 hodiny a vedeli by sme aj viac, ale čakala nás dlhá cesta domov. Myslím, že na toto dobrodružstvo budeme všetci dlho spomínať.

 • Oznam

  V piatok 1.6.2018 bude poriadaný MÚ Nemšová športový deň. Žiaci 1. stupňa a ŠT ktorí sa športového dňa nezúčastnia, budú mať kurz dopravnej výchovy v čase od 8,00 do 12,00 hod a žiaci 2. stupňa budú mať praktickú časť OZO. Čas trvania OZO je od 8,00 hod do 13,00 hod

 • Výtvarná súťaž - Pravekí šamani

  Už ôsmy rok Múzeum praveku v Bojniciach organizovalo výtvarnú súťaž, v tomto školskom roku na tému Pravekí šamani. Tri triedy z celého Slovenska získali ako odmenu výlet do Prepoštskej jaskyne, kde žili neandrtálci. Zo 158 zúčastnených tried bola medzi troma víťazmi aj 7. B z našej školy. Počasie sa vydarilo, nezožral nás šabľozubý tiger. Obdivovali sme repliky pravekých nástrojov, hudobných nástrojov a šperkov. Odvážlivci si vyskúšali kostým pravekého šamana.Okrem poučnej návštevy v Múzeu praveku sme zavítali aj do ZOO Bojnice.

 • Mama nad všetky poklady sveta

  V jedno krásne nedeľné slnečné popoludnie 13. mája sa v Kultúrnom centre mesta Nemšová stretli všetky mamičky a babičky pri príležitosti svojho sviatku – Dňa matiek.

  Slávnostným programom si okrem iných škôl aj žiaci ZŠ sv. Michala uctili svoje mamy a dali im pocítiť, že sú nad všetky poklady sveta. V dojímavom rozprávkovom príbehu o stratenej mame sa všetkým prítomným predstavili žiaci 1. a 2. stupňa, žiaci MŠ sv. Gabriela a žiaci špeciálnych tried pod vedením svojich vyučujúcich. Predstavenie našej školy sa všetkým veľmi páčilo a bolo krásnym darčekom pre všetky prítomné mamičky.

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria