Projekt ESF

Názov projektu: Rovnoprávne vzdelávanie v súčinnosti s inklúziou

Prijímateľ:      Katolícka spojená škola, Školská 9, Nemšová

Kód projektu ITMS:      312011I200

Operačný program:      Ľudské zdroje

Kód výzvy:      OPLZ-PO1/2016/DOP/1.1.1-01

Prioritná os:      1

Špecifický cieľ:      1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku

kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a

kompetencie detí a žiakov

Financovanie projektu:      Európsky sociálny fond, štátny rozpočet a spoluúčasť prijímateľa

Dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu:      36 mesiacov

Spustenie realizácie projektu:      03/2018

Rozpočet projektu:      163 800 eur

Z toho:      155 610 eur Európsky sociálny fond a ŠR

Problematika a charakteristika projektu:

Projekt je zameraný na utváranie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom na uplatňovanie rovnakého prístupu ku vzdelaniu a zlepšeniu školských výsledkov žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Riešenie aktuálnych problémov vzdelávania formou integrácie a inklúzie nie je možné bez pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí sú neoddeliteľnou, až nutnou súčasťou procesu na uspokojovanie individuálnych potrieb každého dieťaťa v rámci edukácie a výchovy. Cieľom tohto projektu je vytvorenie optimálnych podmienok pre každého žiaka základnej školy a nastavenie takých podmienok v procese vzdelávania, ktoré umožnia nasýtenie sociálnych, výchovných, emocionálnych, resp. individuálnych potrieb našich žiakov. Chceme tým prispieť k rozširovaniu vplyvu inklúzie, dosahovaniu rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu pre všetkých, zlepšovaniu výsledkov a kompetencií našich žiakov a predovšetkým Vašich detí.

Vďaka projektu môžeme náš  odborný a pedagogický tím rozšíriť o špeciálneho pedagóga, psychológa a troch asistentov učiteľa. Spolu sa budú venovať adaptácii žiakov, podpore prekonávania ich individuálnych bariér, mentoringu, diagnostike, poradenstvu a systematickej práci so žiakmi, ktorí sú cieľovou skupinou projektu.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Viac informácií o projektových podporách ESF nájdete na  www.esf.gov.sk alebo www.minedu.sk

Formulár príkladov dobrej praxe a)

Zmluva o NFP z CRZ